МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес370
mod_vvisit_counterВчера5716
mod_vvisit_counterОвој месец53418
mod_vvisit_counterВкупно5002654

Денеска е: Јан 20, 2018
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Норвешка ќе финансира 28 нови проекти

SAM_0880Претставници од Агенцијата за енергетика на Република Македонија, на 10.12.2013 година присуствуваа на церемонијата за доделување на грантови за поддршка на 28 нови проекти и 6 билатерални проекти, која беше организирана од страна на Амбасадата на Кралството Норвешка, во Белград.

   

Во Неготино отворени канцеларијата и инфоцентарот за енергетска ефикасност

2Директорот на Агенцијата за енергетика, г-дин Лазар Гечевски, постојаниот кооординатор на ООН и постојан претставник на УНДП во Македонија, г-а Луиза Винтон и градоначалникот на општина Неготино, г-дин Ванчо Апостолов на ден 03.12.2012 година, на пригодна свеченост ги предадоа во употреба канцеларијата за заедничко одделение за енрегетска ефикасност и информативниот центар за потребите на 8-те општини од Вардарскиот плански регион кои се сместени во централното градско подрачје во просториите на Туристичко-информативниот центар Желкова куќа во Неготино.

   

Работна средба на Директорот на Агенцијата за енергетика со Градоначалникот на Општина Брвеница

IMG_8435На ден 02.12.2013 година во просториите на Агенцијата за енергетика, Директорот Г-дин Гечевски Лазар одржа работна средба со Градоначалникот на Општина Брвеница, Г-дин Енвер Пајазити, на која му го врачи позитивното мислење по Предлог- Програмата за енергетска ефикасност. 

   

Конференција на тема "Иновативни методи за искористување на ниско температурни геотермални ресурси во Југоисточна Европа"

2013-11-28_10.26.02Претставници на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, присуствуваа на првата транснационална конференција за Југоисточна Европа на тема "Иновативни методи за искористување на ниско температурни геотермални ресурси во Југоисточна Европа", која се одржа на ден 28.11.2013 година во Кочани. 

   

Страница 5 од 49

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)