МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1902
mod_vvisit_counterВчера2327
mod_vvisit_counterОвој месец62325
mod_vvisit_counterВкупно4838031

Денеска е: Ное 23, 2017
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Љубљана, Словенија

На ден 21.01.2010 година остварено е службено патување во Љубљана, Република Словенија. Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, во Љубљана оствари  средба со потенцијални инвеститори од Република Словенија, со кои е разговарано за процедурата за предностите и придобивките од инвестирањето во Република Македонија за обновливи извори  на енергија и енергетска ефикасност, како и процедурата за инвестирање и законската регулатива во Република Македонија.

   

Прага, Чешка

На ден 06.01.2010 година остварено е службено патување во Прага, Република Чешка. Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, Г-дин  Лазар Гечевски, во Прага оствари средба со потенцијални инвеститори од Република Чешка, со кои е разговарано за предностите и придобивките од инвестирањето во Република Македонија за обновливи извори  на енергија и енергетска ефикасност. Воедно била претставена и процедурата за инвестирање како и Законот за енергетика во Република Македонија.

   

Страница 49 од 49

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)