МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1792
mod_vvisit_counterВчера3193
mod_vvisit_counterОвој месец70882
mod_vvisit_counterВкупно5985006

Денеска е: Ное 15, 2018
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Конференција "Енергија и енергетско искористување на отпад во урбаните заедници"

4041E089F1BB2346A3313C061CA75D42Претставници на Агенцијата за енергетика на ден 11.09.2013 година присуствуваа на меѓународната конференција "Енергија и енергетско искористување на отпад во урбаните заедници". Целта на настанот беше да овозможи подобра видливост за енергетско-ефикасното искористување на отпадот од урбаните заедници преку најдобрите практики. 
   

Агенцијата за енергетика на курс на тема „Smart energy“

Претставник на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, во периодот од 26.07.2013 до 02.08.2013 година присуствуваше на курс на тема "Smart energy"- Паметна енергија кој се одржа во Рим, Италија.

   

Работна средба на Директорот на Агенцијата за енергетика со Градоначалникот на Општина Неготино

IMG_8219На ден 31.07.2013 година во просториите на Агенцијата за енергетика, Директорот Г-дин Гечевски Лазар одржа работна средба со Градоначалникот на Општина Неготино, Г-дин Ванчо Апостолов, на која му го врачи позитивното мислење по Предлог- Програмата за енергетска ефикасност. 

   

Средба на Директорот на Агенцијата за енергетика со д-р Радован Мишевиќ, дипл. инженер архитект

IMG_8186На ден 26.07.2013 година во просториите на Агенцијата за енергетика Директорот Г-дин Гечевски Лазар, оствари средба со д-р Радован Мишевиќ, на која му врачи благодарница за посебен придонес во проектирањето и изградбата на модерно Скопје по катастрофалниот земјотерс во 1963 година.

   

Страница 9 од 49

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)