МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2154
mod_vvisit_counterВчера2742
mod_vvisit_counterОвој месец52206
mod_vvisit_counterВкупно6103463

Денеска е: Дек 18, 2018
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Четиринаесетти Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност

IMG_6461На 03.05.2012 година во просториите на „Дуна – Клуб на новинари“ со почеток во 14:00 часот се одржа 14-тиот Собир на експерти од областа на обновливите извори на енергија и енергетската ефикасност.На овој Собир беше разгледана драфт верзијата на Правилникот за енергетски карактеристики на згради за кој беше задолжена работна група оформена на иницијатива на Агенцијата за енергетика, а со координација на здружението ЦеПроСард. Овој правилник е важен подзаконски акт кој ќе придонесе постепено да се намалат енергетските трошоци во објектите, енергетскиот фактор да се зема во предвид при градењето на нови објекти, воведување на зелени сертификати и секако ќе помогне при постигнувањето на стратешките цели на земјата.

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)