МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2901
mod_vvisit_counterВчера4763
mod_vvisit_counterОвој месец69459
mod_vvisit_counterВкупно6781878

Денеска е: Јул 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

13th European Forum on Eco-Innovation

13-тиот Европски форум за еко-иновации  ќе се одржи на 26 и 27 ноември 2012 година во Лисабон, Португалија .

Овој форум е организиран со поддршка на три европски мрежи - креатори на политики (Eco-Innovera, EcoPol and Environmental-NCP-Together).

Програмата и повеќе информации можете да најдете на следната веб страна: http://ec.europa.eu/environment/ecoinnovation2012/2nd_forum/

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)