МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3110
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62103
mod_vvisit_counterВкупно6403639

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Семинар ”ЕУ финансирање на јавни проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија ”

European_Academy_for_taxes_economics_and_lawПотребите за финансирање на проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија се значителни и тоа продолжува да биде една од пречките на патот кон вистинска енергетска транзиција во Европската Унија. Тоа ќе биде една од темите на европскиот семинар- ЕУ финансирање на јавни проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија.

Овој семинар е организиран од страна на Европската академија за даноци, економија и право.

Настанот ќе се одржи во Берлин, Германија од 27 до 28 Октомври, 2011 година.

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)