МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3103
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62096
mod_vvisit_counterВкупно6403632

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Тргување со биоенергетски стоки 2011

Bioenergy_Commodity_TradingРазвивање на најдобрите стратегии за извори на биомаса, тргување и набавки од целиот свет.

Конференцијата Тргување со биоенергетски стоки 2011 е организирана од Активни меѓународни комуникации (ACI).

Настанот ќе се одржи во Копенхаген, Данска од 19 до 20 октомври, 2011 година.

Настанот е идеално место да се состанете со искусните колеги за да дискутирате за стратегии за извори на биомаса, тргување и набавка, фокусирајќи се на прашањата за идна стандардизација и сертификација, како и за значењето од обезбедување на ценовната стабилност. Настанот ќе се осврне на тековните трендови на пазарот и ќе се дискутира за клучните предизвици и можности во тргувањето со бионенергетски стоки.

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)