МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3017
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62010
mod_vvisit_counterВкупно6403546

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Втор меѓународен форум за енергетска ефикасност

logo-UNECE

Вториот меѓународен форум за енергетска ефикасност е организиран заеднички од страна на Владата на Таџикистан, Економската комисија на ОН за Европа (УНЕЦЕ) и Комисијата на ОН за економија и општество за Азија и Пацификот (ESCAP).

Настанот ќе се одржи во Душанбе, Таџикистан од 12 до 14 Септември, 2011 година.

Темите на овој форум се:

• Унапредување на енергетската ефикасност и обновливи извори на енергија: глобални и регионални аспекти;

• Инвестирање во технологии за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија: најдобрите меѓународни практики за енергија;

• Економски и финансиски механизми: Пристапи за енергетска ефикасност и обновлива енергија;

На вториот меѓународен форум за енергетска ефикасност ќе учествува и Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија.

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)