МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3027
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62020
mod_vvisit_counterВкупно6403556

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Саем “Zero Emission Rome 2011”

zero_emission_rome_2011_littleНајголемиот меѓународен саем "Zero Emission Rome 2011" е посветен на обновливата енергија, одржливоста на животната средина и борбата против климатските промени.

Настанот ќе се одржи во Рим, Италија од 14 до 16 Септември, 2011 година.

На претстојниот настан ќе се организира средба помеѓу деловната заедница и административниот сектор на земјите од Медитеранот и јужна Европа на тема „Потенцијалите и стратегиите за развој на ветерната енергија и другите обновливи извори". На саемот ќе учествуваат повеќе од 650 пријавени изложувачи и се очекуваат повеќе од 35 000 посетители.

На средбата, претставник од Агенцијата за енергетика на Република Македонија, ќе има презентација на наведената тема.

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)