МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3009
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62002
mod_vvisit_counterВкупно6403538

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Информативно патување „Енергетска ефикасност во градежниот сектор“

Energy_Efficiency_Germany

Настанот е дел од активностите на Извозната иницијатива за енергетска ефикасност и е финансиран од буџетот на Сојузното министерство за економија и технологија (BMWi) на Германија.

Настанот ќе се одржи во Берлин и Лајпциг, Германија од 10 до 14 Октомври, 2011 година.

Проектот е организиран од страна на Делегацијата на германската индустрија за Србија и Црна Гора (AHK) во соработка со RKW тренинг центарот и со поддршка од Трговија и инвестиции на Обединето Кралство.

На овој настан ќе присуствува и Директорот на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, г-дин Гечевски Лазар.


Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)