МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1345
mod_vvisit_counterВчера3572
mod_vvisit_counterОвој месец58527
mod_vvisit_counterВкупно5856484

Денеска е: Окт 17, 2018
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Наполнето српското складиште за гас „Банатски двор“

eko-banatski-dvor„Гаспром“ го наполни најголемото српско подземно складиште за гас „Банатски двор“, соопшти прес-службата на српскиот гасен монопол по завршувањето на работната средба меѓу директорот на „Гаспром“ Алексеј Милер и генералниот директор на државното српско претпријатие за гас „Србијагас“ Душан Бајатовиќ.

   

Србија му предлага на „Гаспром“ дел од „Петрохемија“

SrbijaСрбија му предлага дел од нафтеното претпријатие „Петрохемија“ на руски „Гаспром“, за сметка на анулирање на долгот за гас, изјави за новинарите заменикот претседател на валдата на Србија, Ивица Дачиќ.

   

Приходите на Србија од „Јужен поток“ ќе изнесуваат 300 милиони евра годишно

juzen-potok-skopjeПортпаролот на компанијата „Јужен поток“ Јаспер Јансен изјави денеска дека приходите на Србија од транспортните такси и даноци за гасоводот „Јужен поток“, ќе бидат околу 300 милиони евра годишно, или вкупно 7,7 милијарди евра во изминатите 25 години.

   

Македонија ги претстави енергетските проекти на состанокот на ЕЗ во Киев

makedonija_kievЗаменик министерот за економија Христијан Делев ги претстави преземените активности на полето на енергетиката во Република Македонија на 12. Состанок на Министерскиот совет на Енергетската заедница (ЕЗ) што се одржа во Киев, Украина, како земја претседавач со Енергетската заедница во 2014 година.

   

Страница 8 од 323

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)