МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1352
mod_vvisit_counterВчера3482
mod_vvisit_counterОвој месец63827
mod_vvisit_counterВкупно6405363

Денеска е: Мар 23, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Седми "Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност"

sedmi_sobirНа 01.09.2011 година, Агенцијата за енергетика на Република Македонија го одржа седмиот Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија. Темата на собирот беше Хидроелектрани-шанса за унапредување на енергетскиот развој на Република Македонија. Собирот се одржа во салата за состаноци, во Клуб на новинари, Скопје.

Беа одржани три предавања на оваа тема и тоа:

 

Шестти "Собир на експерти од областа од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“

IMG_5899На 02.06.2011 година, четврток, беше одржан шестиот „Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“ во салата за состаноци во Клубот на новинари во Скопје. На овој собир, покрај експертите кои се регистрирани во Агенцијата за Енергетика на Република Македонија, беа поканети и претставници на фирми кои се занимаваат со изработка на проекти, консултанти за енергетска ефикасност, невладини организации, претставници на инвестициски фондови, претставници на општините одговорни за енергетската ефикасност во истите, како и професори и студенти од повеќе факултети.

   

Петти "Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност"

IMG_5821Петтиот Собир се одржа на 05.05.2011 година, и беше на тема: „Проектни можности во областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност во Република Македонија“. 

Со оглед на темата, предавачи на овој Собир беа:

   

Четврти "Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност"

IMG_6064На 07.04.2011 година, Агенцијата за енергетика на Република Македонија го одржа четвртиот Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија. Темата на собирот беше Искористување на биомасата во Република Македонија. Собирот се одржа на Машински факултет, во Скопје.

Беа одржани три предавања на оваа тема и тоа:

   

Трет „Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“

IMG_5747На 24.02.2011 се одржа третиот „Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“ организиран од страна на Агенцијата за енергетика на Република Македонија. Овој месец темата на собирот беше  „Ниско енергетски и пасивни згради“. Предавачи на оваа тема беа Г-дин Петар Николовски, приватен консултант по енергетска ефикасност за згради  и Г-дин Александар Толевски, директор на ЕСКО Фонко.

   

Страница 4 од 5

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)