МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3000
mod_vvisit_counterВчера3277
mod_vvisit_counterОвој месец63459
mod_vvisit_counterВкупно5861416

Денеска е: Окт 18, 2018
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Втор “Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“

altНа 27.01.2011 година, четврток, беше одржан вториот „Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“ во просториите на Факултетот за електротехника и информациски технологии.  Темата на овој собир беше „  Искористување на сончевата енергија за производство на електрична енергија“.

На овој собир, покрај експертите кои се регистрирани во Агенцијата за енергетика на Република Македонија, беа поканети и претставници на фирми кои се занимаваат со изработка на проекти и решенија за сончеви системи, како и студенти. 

 

Одржан првиот “Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“

Агенцијата за енергетика на Република Македонија го организираше првиот “Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност“. Собирот се одржа на 30.12.2010 година, четврток, во просториите на Факултетот за електротехника и информациски технологии – Скопје. 

Целта на собирот беше создавање на традиција за организирање на Собир на експерти од областа на обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност, како и претставување на капацитетите на стручни кадри во областа на ОИЕ и ЕЕ во Република Македонија. 

   

Страница 5 од 5

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)