МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2115
mod_vvisit_counterВчера2325
mod_vvisit_counterОвој месец41472
mod_vvisit_counterВкупно6963237

Денеска е: Сеп 16, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Прашања и одговори ИНФО

Соработка со Организација на потрошувачите на Македонија

OPM_logoАгенцијата за енергетика на Република Македонија во соработка со Организација на потрошувачите на Македонија ви презентира дел од прашањата на граѓаните, од областа на енергетиката, кои се најчесто поставувани до Организацијата на потрошувачите на Македонија.

Што е енергетска ефикасност?
Претставата за енергетската ефикасност е многу далеку од застарените сваќања на поимот заштеда на енергија. Тоа не е исклучување на греењето и жртвување на конфорот. Енергетска ефикасност подразбира максимално искористување на расположивата енергија преку примена на современи технологии кои овозможуваат покривање на дневните потреби за: комфорни домови, профитабилни бизниси, соодветен транспорт. Тоа е најбрзиот, најефтиниот, најчистиот начин за редукција на енергетската потрошувачка и загадување.

 
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)