МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3064
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62057
mod_vvisit_counterВкупно6403593

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

EUSEW 2012

eusew_logoНедела на одржлива енергија на Европската унија (EUSEW) е недела на настани кои се случуваат низ цела Европа и во Брисел. Настаните се организираат за да се изложуваат, промовираат, дискутира и да се слават обновливите извори на енергија и енергетската ефикасност.

Неделата на одржлива енергија на Европската унија ќе се одржува низ цела Европа и во Брисел од 18-22 Јуни, 2012 година.

 

Планер на настани- GeoPower Europe 2012

conferences_geoeu2011Конференциите и саемите на GeoPower Европа несомнено станаа најпосетеното место за средба на Европските геотермални индустрии. Со цел да Ви помогнеме во планирањето на идни настани објавуваме Распоред на предстојни конгреси, самити и конференции на GeoPower Europe за следната година.

Јануари, 2012 година
Форум- GEA Финансирање на геотермалната енергија, 18 Јануари, Сан Франциско, САД

   

Известување за одржување на првата Национална конференција за стратегиска оцена на влијанието врз животната средина

EnvironmentМинистерството за животна средина и просторно планирање Ве известува дека првата Национална конференција за стратегиска оцена на влијанието врз животната средина ќе се одржи на 13-14 декември 2011 година, во хотел Континентал, Скопје.

Конференцијата е отворена за сите експерти, државни службеници, невладини организации, консултанти и други лица кои сакаат да го зголемат своето знаење и искуство за стратегиска оцена на влијанието врз животната средина (СОВЖС).

 

ТЕХНОМА 2011

e_tehnoma2011

Најпрестижна саемска манифестација за изложувачите од Македонија и светот- член на UFI.

37. Меѓународен саем на металургија, електроника, енергетика, неметали, градежништво, обезбедување и заштита

12. Меѓународен саем за занаетчиство и мало стопанство МАКИНОВА- 31. Меѓународна изложба на иновации

Настанот ќе се одржи на Скопски Саем од 18 до 22 Октомври, 2011 година.

   

Страница 7 од 11

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)