МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3065
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62058
mod_vvisit_counterВкупно6403594

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Планер на настани- GeoPower Europe 2011

GeoPower_Europe2011Конференциите и саемите на GeoPower Европа несомнено станаа најпосетеното место за средба на Европските геотермални индустрии. Со цел да Ви помогнеме во планирањето на настани објавуваме Распоред на предстојни конгреси, самити и конференции на GeoPower Europe за следните месеци.

 

Информативно патување „Енергетска ефикасност во градежниот сектор“

Energy_Efficiency_Germany

Настанот е дел од активностите на Извозната иницијатива за енергетска ефикасност и е финансиран од буџетот на Сојузното министерство за економија и технологија (BMWi) на Германија.

Настанот ќе се одржи во Берлин и Лајпциг, Германија од 10 до 14 Октомври, 2011 година.

   

Студиска посета во Прага, Република Чешка

undpleВо рамките на проектот "Ублажување на климатските промени преку подобрување на енергетската ефикасност во градежниот сектор" се организира студиска посета во Република Чешка. Проектот е финансиран од Австриската Развојна Кооперација и цели кон воспоставување на поволни услови за ублажување на климатските промени во земјата преку подобрување на енергетската ефикасност во градежниот сектор, зголемување на јавната свест и капацитетите на инволвираните засегнати страни за енергетска ефикасност.

Настанот ќе се одржи во Прага, Република Чешка од 19 до 23 Септември, 2011 година.

 

Планер на настани “Euroconvention Conferences” 2011-2012

Euroconvention_Conferences_logo"Euroconvention Conferences" е независно тело кое има долгогодишна соработка со Европската Комисија и со повеќето од меѓународните финансиски институции. Со цел да Ви помогнеме во планирањето на настани за следната година објавуваме Распоред на предстојни самити и конференции на "Euroconvention Conferences" за следните 10 месеци.

   

Страница 8 од 11

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)