МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3116
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62109
mod_vvisit_counterВкупно6403645

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Ден на Македонија на саемот “Fiera del Levante”

FdL-logoSMALLFiera del Levante Servizi/ Corridor VIII Secretariat организира Ден на Македонија во рамките на 75то издание на меѓународниот саем Fiera del Levante.

Настанот ќе се одржи во Бари, Италија на 13 Септември, 2011 година.

 

Саем “Zero Emission Rome 2011”

zero_emission_rome_2011_littleНајголемиот меѓународен саем "Zero Emission Rome 2011" е посветен на обновливата енергија, одржливоста на животната средина и борбата против климатските промени.

Настанот ќе се одржи во Рим, Италија од 14 до 16 Септември, 2011 година.

   

ACI- Планер на енергетски настани за 2012 година

aci-logoМеѓународни активни комуникации е компанија лидер во планирање и изведување на конференции. Со цел да Ви помогнеме во планирањето на настани за следната година објавуваме листа на ACI планирани конференции за 2012 од областа на енергетика, нафта и гас.

 

Втор меѓународен форум за енергетска ефикасност

logo-UNECE

Вториот меѓународен форум за енергетска ефикасност е организиран заеднички од страна на Владата на Таџикистан, Економската комисија на ОН за Европа (УНЕЦЕ) и Комисијата на ОН за економија и општество за Азија и Пацификот (ESCAP).

Настанот ќе се одржи во Душанбе, Таџикистан од 12 до 14 Септември, 2011 година.

   

Страница 9 од 11

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)