МЕНИ

Мултимедија

Прашалник

Анкета за квалитет на услугите

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3119
mod_vvisit_counterВчера3365
mod_vvisit_counterОвој месец62112
mod_vvisit_counterВкупно6403648

Денеска е: Мар 22, 2019
Евиденцијата е започната на 01.01.2011

Македонско- Црно Горски деловен форум

crna_goraПрезентација на проекти во градежништво, инфраструктура, енергетика и обновливи извори.

„Montenegro Energy Efficiency Networking Day 2011" го организираат Инжинерската Комора на Црна Гора и ко-организаторот Стопанската Комора на Мал Бизнис на Македонија во рамките на „33-от Меѓународен Саем за Градежништво".

Настанот ќе се одржи на Јадрански Саем, Будва на 23 Септември, 2011 година.

 

Тргување со биоенергетски стоки 2011

Bioenergy_Commodity_TradingРазвивање на најдобрите стратегии за извори на биомаса, тргување и набавки од целиот свет.

Конференцијата Тргување со биоенергетски стоки 2011 е организирана од Активни меѓународни комуникации (ACI).

Настанот ќе се одржи во Копенхаген, Данска од 19 до 20 октомври, 2011 година.

   

Семинар ”ЕУ финансирање на јавни проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија ”

European_Academy_for_taxes_economics_and_lawПотребите за финансирање на проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија се значителни и тоа продолжува да биде една од пречките на патот кон вистинска енергетска транзиција во Европската Унија. Тоа ќе биде една од темите на европскиот семинар- ЕУ финансирање на јавни проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија.

Овој семинар е организиран од страна на Европската академија за даноци, економија и право.

Настанот ќе се одржи во Берлин, Германија од 27 до 28 Октомври, 2011 година.

 

ELECRAMA 2012- светски најдобар и најголем саем за пренос и дистрибуција

Elecrama_2012IEEMA- националната организација за презентација на производители на електрична, индустриска електроника и слична опрема го организира саемот ELECRAMA, еден од најголемите саеми во светот посветен на секторот за пренос и дистрибуција (T&D), меѓународни семинари, работилници и програми за обука.

Настанот ќе се одржи во Бомбај- изложбениот центар, Мумбаи, Индија од 18 до 22 Јануари, 2012 година.

   

Страница 10 од 11

Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)